Kaip dažnai sapnuojame seksą?

Kaip dažnai sapnuojame seksą?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

MeilėKo gero daugelis tyliai sau atsakytų, jog gana dažnai sapnuoja seksą. Bent jau anoniminės anketos tą puikiai patvirtina. Ko gero kur kas rečiau tokių prisipažinimu iš draugų susilauksite sėdint kavinėje ar pas ką nors svečiuose. Vis tik šioje vietoje su miegu ir sapnais dirbantys psichologai, medikai ir mokslininkai

aiškiai konstatuoja faktą – erotiniai sapnai, sex pazintys ir panašūs dalykai yra sapnuojami tikrai daugelio, ir sapnuojami tikrai dažnai. Kaip tai aiškinama? Pasidairykime.

Be abejo, tokia sapnų reikšmė yra tikrai lengvai paaiškinama – viskas tiesiog nurašoma mūsų prigimtiniam instinktui. Instinktui daugintis ir susilaukti palikuonių. Be jokios abejonės, tokie sapnai gali būti sužadinti dieną prieš tai vykusių įvykių, matytų vaizdų, girdėtų pokalbių ar panašių dalykų. Vis sapnuoti seksą yra įprastas ir normalus reiškinys daugeliui žmonių. Bent taip sako sapnų tyrinėtojai.

Aišku, daugeliui bent kiek labiau prietaringų žmonių, mėgstančių sapnų mistiką ir panašius dalykus tokių vaizdinių nurašymas vien biologiniams instinktams atrodo be galo neįdomus. Netgi atimantis teisę tikėti kuo nors įdomesniu. Na pavyzdžiui, kai kurie būtų mielai linkę manyti, jog susapnuoti erotinius sapnus reiškia panašius potyrius ir realybėje netolimoje ateityje. Žinoma, tokios vilties atimti kaip ir neturime teisės, tačiau geriau jau mąstykime logiškai ir tikėkime mokslu ir tyrimais, o ne pranašystėmis.

O tyrimai šiais klausimais yra daug įdomesni nei galima būtų sugalvoti. Sapnų tyrinėtojai ne tik aiškinasi, kaip dažnai kiekvieno sapnuose šmėžuoja erotiniai vaizdai, sex skelbimai ar panašūs dalykai. Jie netgi tyrinėja aplinkos veiksnius, kurie yra susiję su tokių dalykų sapnavimu. Ir ką jūs manote – pasirodo net miego poza turi įtakos jūsų būsimiems sapnams. Netikite? Patikėkite. Kinų mokslininkai prašė tiriamųjų miegoti įvairiomis pozomis, o šiems pradėjus sapnuoti (atpažinti miegantį ir sapnuojantį žmogų labai paprasta – tuo metu intensyviai juda žmogaus akys) juos žadindavo ir klausdavo, ką šie ką tik sapnavo. Ir atrastas statistinis patikimumas tarp tam tikrų pozų ir konkrečių sapnų sąsajų. Vienas iš tokių sapnu buvo būtent seksas. Deja, konkretūs rezultatai jau nuėjo užmarštin, tačiau jie galėtų puikiai pasitarnauti norintiems valdyti savo sapnus – norite sapne erotikos, miegate viena poza, norite ekstremalių pojūčių – miegate kitaip. Ir įdomu, ir paprasta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *